22 Ocak 2018 Pazartesi

BİR TAVADA İKİ YUMURTAYIZ ŞİMDİ


Farklı kümeslerde, farklı tavukların yumurtalarıyız biz. Ben Papatya Prenses, sen Ay Işığı.
Nasıl geldik buraya, bu tavanın içine. Ne zaman kesişti yollarımız. Nasıl sevdi yüreklerimiz birbirini. Mesafelere rağmen aramızda oluşan dostluk nasıl da yayıldı dalga dalga oralara, buralara.
Ne çok şey var paylaştığımız, birbirimizden öğrendiğimiz.


Sevginin dili her yerde aynı demek ki. Biz şanslı insanlardanız; sevgiyi tadabildiğimize, kana kana içebildiğimize göre dostluğun şerbetini.

Hayat bu işte!

Yaşamak bu!

Öyle kısa ki hayat. Yerli yersiz olumsuzluklara, küçük tatsızlıklara yer vermemeli yaşam içinde. Her anın tadını çıkarmalı doya doya. Sevmeli. Sevilmeli. İki yumurta olmalı mesela bir tavada kayısı kıvamında  pişen. Yüreğini batırabildiğin ta derinliklerine. Katık edebildiğin gönlüne. Buram buram dostluk kokan sıcacık iki yumurta. İmrenmeli tavada bizi yan yana görenler. O tada banmak istemeli yüreklerini.  İçmek istemeliler kana kana dostluğun şerbetini. Büyümeli, daha da büyümeli dostluklar. Birken iki, ikiyken üç, üçken beş olmalı…

Bir tavada pek çok yumurta olmalı.

Bir tavada iki yumurtayız şimdi. Sarısına doladığımız sevgimiz, beyazına yüklediğimiz hasretimiz var belki şimdi; ama her daim sıcacık, yemeye hazır iki yumurta.

İki yumurtayız bir tavada şimdi.

METİN: SİBEL UNUR ÖZDEMİR
HAZIRLAYAN: ÇOCUK YAZINI KULÜBÜ


NOT: ÇALIŞMALARIMIZ İZİNSİZ KULLANILAMAZ. ANCAK SİTEMİZ ADRESİNİ KAYNAK GÖSTEREREK KULLANABİLİRSİNİZ.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder